#145 - Indonezja!

Moja pierwsza oficjalna pocztówka z Indonezji! :) 
Otrzymałam ją tuż po świętach. Jest to pocztówka ze spotkania indonezyjskich Postcrosserów, które odbyło się w Jakarcie (Dżakarta/Jakarta, jak kto woli :)). Pocztówka przedstawia magiczny 
zachód słońca na wyspie Bali, dokładnie Tanah Lot.  Jest to formacja skalna oraz jedna z siedmiu świątyń morskich i zarazem najładniejszych na indonezyjskiej wyspie Bali. 


Nazwa „Tanah Lot” dosłownie oznacza „Ląd w morzu”.

      "Legenda głosi, że świątynia zbudowana została około XV w. z inicjatywy hinduskiego kapłana o imieniu Nirartha, który spacerując po południowo-zachodnim wybrzeżu zauważył skalną wysepkę w morzu i postanowił tam odpocząć. Następnego dnia powiedział miejscowym rybakom, by wybudowali tam świątynię, która stanie się miejscem czczenia balijskich bogów morza. Warty uwagi jest fakt, że gdy w latach 80-tych ubiegłego wieku skała zaczęła się rozpadać Japończycy zaoferowali pomoc finansową w celu jej naprawienia. W efekcie jedna trzecia skały jest sztucznie zbudowana dla podtrzymania reszty formacji, nikt jednak nie jest w stanie jej rozpoznać.  Inną ciekawostką jest to, że z jej środka wybija źródełko słodkiej wody z oceanu."

Wstęp do świątyni mają tylko hinduscy wierni, turyści zaś mogę przejść przez morze dzielące 
skałę od lądu ( w razie przypływu) i napić się wody ze świętego źródełka oraz dostać błogosławieństwo balijskiego kapłana. Lokalne wierzenia głoszą, że Tanah Lot jest strzeżona przed złymi duchami i najeźdźcami przez jadowite morskie węże oraz przez świętego węża, mieszkającego na lądzie, w jamie skalnej stojącej naprzeciw świątyni.

Podpisy Postcrosserów:
 


Znaczki :

 
Distance: 11,371 km (7,066 miles)
Travel time: 58 days
http://www.postcrossing.com/postcards/ID-73457

3 komentarze:

 1. Można rzec perełka do kolekcji ;-) świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam! Fajna pocztówka! ;)
  Zapraszam do udziału w zabawie "Pocztówka z Włoch". Wystarczy się zgłosić, spełnić kilka punktów 'wymagań' i czekać na offa z Włoch. Czas zabawy: 17.01-23.02.2014. Zgłoszenia przyjmowane są do 16.01 do 15:30.
  Przewidziane są drobne upominki/nagrody! :D
  http://mojepocztowkipostcrossing.blogspot.com/2014/01/wielka-niespodzianka.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna kartka, piękne znaczki i jeszcze te podpisy - świetne!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.